Меню сайту

 Головне диво і символ Харкова - площа Свободи

  


Пам'ятник 50-й паралелі (Харків)

Двометровий випуклий бронзовий диск і 20 бронзових та мідних табличок з написом російською та англійською мовами «50-я паралель». На диску зображено земну кулю, вказані деякі з найбільших міст світу (Москва, Рим, Єрусалим, Париж, Дубаї та Делі), і відстані від них до Харкова. По периметру кулі міститься повторюваний напис «Харків» російською і «Kharkov» англійською мовами. Над бронзовою статуєю потрудився дизайнер Сергій Фомічов. А ініціював його створення депутат міськради Габріель Михайлов. Відкриття відбулося 10.10.2010 р. На відкритті поклали нову традицію - якщо постояти на бронзовому диску і загадати бажання, воно обов'язково збудеться. Харків - одне з найбільших міст, що знаходиться на 50-й паралелі Землі. kp.ua/online/news/247347


Сім чудес Харкова

1. Пам'ятник Тарасові Шевченку

                                                                  Пам'ятник Т. Шевченку було зведено у 1935 році біля входу в сад імені Тараса Шевченка. Пам'ятник вважається найкращим серед більш ніж 250 інших пам'ятників Тарасові Шевченку в усьому світі. Знадобилося понад рік, щоб створити цей витвір мистецтва. 16,5-метровий пам'ятник включає в себе бронзову статую Шевченка (5,5 метра), що стоїть на круглому постаменті з природного силікату, який оточують 16 менших за розміром постаментів з бронзи, що відображають історію України та героїв з творів Тараса Шевченка.                                                                           

2. Фонтан «Дзеркальний струмінь»

                                                                    Фонтан «Дзеркальний струмінь» – одна з найвидатніших архітектурних споруд в Харкові і перебуває під захистом ЮНЕСКО. Він розташований на вулиці Сумській навпроти Оперного театру і є одним із символів Харкова. 
Цей фонтан було побудовано в 1947 році на честь перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Тепер навкруги нього розкинувся невеличкий мальовничий сквер, там також є павільйон, з-під якого тече дзеркальний струмінь. Перед фонтаном посаджено гарні клумби, а за ним ви знайдете романтичний ставок неправильної форми.
 
Дзеркальний струмінь є одним з найулюбленіших місць для зустрічей і відпочинку харків’ян.
                  

3. Покровський собор

                                                                                  На території монастиря знаходиться декілька будівель: Покровський собор, церква в ім’я Озерянської Божої Матері, Харківська архієрейська резиденція і духовна семінарія. Його засновниками були козаки, які звели собор у 1689 році як частину укріплень. У XVI столітті приміщення Покровського Собору використовували для занять студентів Харківського коледжу, де у 1759-1764 роках викладав видатний український педагог, поет і філософ Григорій Сковорода. На цей момент Покровський собор є найстарішим кам'яним пам'ятником архітектури національного значення в Харкові.                               

 

4. Благовіщенський собор

                                                                                 Цю церкву, яскравий приклад неовізантійської архітектури з 80-метровою дзвіницею, було побудовано між 1889 і 1901 роками за проектом місцевого архітектора Михайла Ловцова. Cобор здатний вмістити 4 тисячі чоловік. Церква є кафедральним собором Харківської єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату). Католицький Патріарх Афанасій III та кілька святих єпископів поховані в соборі.                                                      

5. Успенський собор

                                                                              Собор стоїть на Університетському пагорбі на березі річки Лопань; його можна побачити з будь-якого куточка центра міста. Дзвіницю Собору, яку виконано у неокласичному стилі, побудували в 1820-1830-х роках, а висота всієї будівлі сягає 90 метрів. До ХХІ століття собор вважався найвищою будівлею у місті. Після реставрації 1980 року у соборі відкрили Будинок органної та камерної музики; для цього там було встановлено орган, який виготовили в Чехословаччині.                                                        

6. Держпром (Будинок державної промисловості)

                                                                       Будівля Держпрому є першою висотною залізобетонною каркасною спорудою в усьому Радянському Союзі. Проект Держпрому розробили ленінградські архітектори С. Серафімов, С. Кравець, М. Фельгерт. Величезну навіть за сучасними стандартами багатоповерхову каркасну конструкцію з бетону, де нараховується 4500 віконних прорізів і 17 гектарів скла, звели у винятково короткий строк: 1925-1928 роки. На поточний момент у будівлі Держпрому розташовано адміністративні установи, які спеціалізуються в різних галузях економіки.                                                                            

7. Житловий будинок зі шпилем

                                                                               Житловий будинок зі шпилем розташовано на площі Конституції. Становить висотну домінанту майдану і займає цілий квартал. Висота – 7-11 поверхів. Збудований за проектом П. I. Арєшкіна у 1954 році.                                                                    

 Головне диво і символ Харкова - площа Свободи

                                                                     

Її унікальний архітектурний ансамбль відомий далеко за межами України. 
Площа та будівлі навколо неї були побудовані в кінці 1920-х - на початку 1930-х років ХХ століття. Цей період став поворотним моментом для містобудування Харкова. Площа Свободи - одна з найбільших площ у світі (майже 12 гектарів). Просторово поділена на прямокутну частину, яка
 виходить на вулицю Сумську і є головним місцем для зустрічей у місті, і на округлу частину, що прилягає до проспекту Леніна і в центрі якої посаджено парк. Довжина площі - 750 м, ширина прямокутної частини - 130 м, діаметр кругу - 350 м. Незвичайною формою, яка нагадує колбу, площа завдячує зусиллям, які було покладено для того щоб зробити її вигляд більш виразним. З північного боку до площі прилягає готель «Харків» і офісні будівлі. Зі сходу (з боку вулиці Сумської) - будівля Харківської обласної державної адміністрації. Уздовж південного боку площі розташовано Палац молоді і сад імені Тараса Шевченка. У круговій частині площі розташовано три головні будівлі: Держпром, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та Військовий університет (тепер навчальний корпус ХНУ ім. В. Н. Каразіна).

http://www.city.kharkov.ua/uk/article/harkiv-sogodni-109.html

                                                       

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання